YEM KATKILARI
Polivitamin®
Vitamin yetersizliğinden ileri gelen hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde, stres faktörlerinin zararlı etkilerinin... önlenmesinde ve tedavisinde yardımcı...
Polivitamin®ACK
Enfeksiyonlara karşı vücut direncinin arttırılması, Koksidiyoz vakaları, Gumboro vakaları, Nekrotik, Hemorajik ve Ülseratif Enteritis gibi kanamalı barsak enfeksiyonları...
Polivitamin®BCK
Verim düşüklükleri, Barsaklarda emilim bozuklukları, Metabolizma Bozuklukları, Felçler başta olmak üzere sinir sistemi bozuklukları...
Polivitamin®AD3EC
Dengeli ve yoğun şekilde A, D3, E ve C vitaminleri içeren bir üründür. A ve D vitaminleri karaciğerlerde depolanarak, tedavi ve koruyucu etkileri devam eder...
Evisel®Oral
Ensefalomalasi, Kas distrofisi, Eksudatif diatez gibi hastalıkların korunmasında, E vitamini ve Selenyum eksikliğinde takviye edici olarak kullanılır...
Polivitamin®
#
Farmakolojik Özellikleri

Polivitamin, özellikle civciv, piliç ve tavuklarda vitamin eksikliklerinin önlenmesi ve tedavisi için ayrıca beslenmede vitamin ilavesi olarak kullanılır. İçme suyu ile verilmesi tavsiye edilir.İçindeki stabilize edilmiş vitaminlerin yüksek kalitesi ve büyük bir dikkatle kontrol edilmeleri Polivitamin’i kümes hayvanlarında kullanılan seçkin bir vitamin karışımı durumuna getirmiştir. İleri derecede konsantre olan bu formülasyon suda kolaylıkla çözünür ve dağılır. Böylece çeşitli durumlarda kolaylıkla kullanılabilir. Polivitamin’in sürekli olarak ya da zaman zaman kullanılması şu faydaları sağlar. Civciv ve piliçlerin gelişmelerini en yüksek düzeye çıkarır. Yemden yararlanmayı arttırır ve canlı ağırlık artışını hızlandırır. Piliçleri çabuk yumurtaya getirir. Tavukların yumurta verimini arttırır. Yumurta kalitesini yükseltir. Damızlık tavukların kuluçkaya elverişli yumurta vermesini sağlar. A vitamininin yüksek konsantrasonda oluşu, yumurta sarısının daha sarı yapar ve böylece satış için yumurtayı daha elverişli hale getirir. Kümes ve çiftlik hayvanlarında beslenme yetersizliklerini önler, tedavi eder. Enfeksiyon ya da parazitlere bağlı hastalıkların hızlı ve başarılı tedavisine yardımcı olur. Polivitamin ‘in rutubet geçirmeyen ambalajlar içinde bulunması, bileşimindeki etkin maddelerin depolanma süresince stabil kalmasını sağlar. Vitaminlerin yüksek miktarlarda buluşunun, ilacın küçük dozlarda kullanılmasına imkan vermesi, içme suyunun borular vasıtasıyla dağıtıldığı sistemlerde tıkanmalara yol açmaz. Aynı zamanda ilaç ve su miktarını orantılı olarak düzenleyen otomatiksistemlerde de kullanılabilir.

Kullanım Alanları

Vitamin yetersizliğinden ileri gelen hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde Stres faktörlerinin zararlı etkilerinin önlenmesinde ve tedavisinde yardımcı olarak. Klinik ve subklinik hastalıkların iyileştirilmesinde destekleyici olarak. Kranik solunum sistemi enfeksiyonu ( CRD), enfeksiyöz bronşit, tavuk kolereası, tavuk tifosu, kolibasillos ve salmonella enfeksiyonlarında, besin ve vitamin alımının sınırlı olduğu tavuk hastalıklarında.

Bileşimi (1 kg)

Vitamin A 5.000.000 IU
Vitamin D3 500.000 IU
Vitamin E 3000 IU
Vitamin C 10 g
Vitamin B1 2.0 g
Vitamin B2 25 g
Vitamin B6 + Vitamin B12 + Kalsiyum D pantotenat +
Nikotinik asit + Vitamin K + Folik asit + Biotin

Polivitamin®ACK
#
Farmakolojik Özellikleri

Enfeksiyonlara karşı vücut direncinin arttırılması, Koksidiyoz vakaları, Gumboro vakaları, Nekrotik, Hemorajik ve Ülseratif Enteritis gibi kanamalı barsak enfeksiyonları, Kanamaların durdurulması, Kanamasız seyreden barsak enfeksiyonları, Sindirim sisteminde epitel doku hasarlarının onarılması, yara iyileştirmelerinin hızlandırılması, Stres faktörlerinin varlığında, Üreme performansı bozuklukları, Vitamin eksikliklerine bağlı verim düşüklüklerinin giderilmesi, Sağlıklı gelişim ve yüksek verimin sürdürülmesi, Performans bozukluklarının hızla giderilmesi amacıyla kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ ve DOZU

Veteriner hekim tarafından aksi başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde;

KORUYUCU OLARAK

Gaga Kesimi, aşılamalar, ısı stresi, kümes değişikliği gibi stres faktörlerinin varlığında, 100 lt içme suyuna 100 g Polivitamin ACK 1 gün sürüyle uygulanır.

HASTALIK DURUMLARINDA

100 lt içme suyuna 100 g Polivitamin ACK 2 -3 gün süreyle kullanılır.

Bileşimi (1 kg)

Vitamin A A 40.000.000 IU
Vitamin C 100.000 mg
Vitamin K3 20.000 mg

Polivitamin®BCK
#
Farmakolojik Özellikleri

Verim düşüklükleri, Barsaklarda emilim bozuklukları, Metabolizma Bozuklukları, Felçler başta olmak üzere sinir sistemi bozuklukları, Yumurta tavuklarının kafes yorgunluğu, Perozis, Tüylenme bozuklukları, Çeşitli tip anemiler, Yetiştirme ve verim kayıpları, Yağlı Karaciğer ve Böbrek Sendromu, Ani Ölüm Sendromu ve Stres faktörünün neden olduğu olumsuz etkilerden korunmak amacıyla haftada 1-2 gün kullanılır.

Kullanım Şekli ve Dozu

Veteriner hekim tarafından aksi başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde; Tüm Kümes Hayvanlarında; Aşı uygulamalarında bağışıklık sistemini güçlendirmek ve antibiyotik, sülfonamit ve antiparaziter ilaç uygulamalarında tedavinin hızını ve başarı oranı arttırmak ve karaciğeri desteklemek amacıyla uygulama süresince kullanılır. 1000 lt içme suyuna 100 - 200 g Polivitamin BCK olacak şekilde uygulanır.

Bileşimi (1 kg)

Vitamin B1 50.000mg
Vitamin B2 61.000mg
Vitamin B12 300mg
Vitamin 100.000mg
Vitamin K13 7.500mg
Vitamin B6 31.000 mg
Niacin 50.000 mg
Biotin 750 mg
Folik Asit 10.000 mg
Ca-D-Pantothenate 60.000 mg

Polivitamin®AD3EC
#
Farmakolojik Özellikleri

Dengeli ve yoğun şekilde A,D3, E ve C vitaminleri içeren bir üründür. A ve D vitaminleri karaciğerlerde depolanarak, tedavi ve koruyucu etkileri devam eder. E Vitamini ve A vitamini biyolojik yararlanmayı destekler. Polivitamin AD3EC, vitamin eksikliğini gidermesi, dengeli şekilde gelişim ve büyümenin devam etmesi, stresin önlenmesi, verimliliğinin üst seviyede olmasını sağlar. D Vitamini, Kanatlılarda barsaklardan minerallerin emilmesi, kan kalsiyum-fosfor dengesinin sağlanması, kemiklerin şekillenmesi üzerinde etkilidir. E Vitamini anti oksidan özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. C Vitamini kanamalar, sindirim ve solunum yolları hastalıklarının tedavisinde destekleyici rol oynar.

Kullanım Alanları

Polivitamin AD3EC kanatlılarda vitamin eksikliğine, aşılama, ani yem ve rasyon değişimlerinde, gaga kesimlerinde, metabolizma ve karaciğer ozukluklarında kullanılacak bir vitamin bileşimidir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Veteriner hekim tarafından aksi başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde; 1 ton içme suyunun 100 - 200 cc Polivitamin AD3EC katılarak kullanılır.

Bileşimi (1 kg)

Vitamin A 50.000.000 IU
Vitamin D3 5.000.000 IU
Vitamin E 30.000 mg
Vitamin C 100.000mg

Polivitamin®Oral
#
Farmakolojik Özellikleri

Ensefalomalasi, Kas distrofisi, Eksudatif diatez gibi hastalıkların korunmasında, E vitamini ve Selenyum eksikliğinde takviye edici olarak kullanılır.

Kullanım Alanları

Polivitamin AD3EC kanatlılarda vitamin eksikliğine, aşılama, ani yem ve rasyon değişimlerinde, gaga kesimlerinde, metabolizma ve karaciğer ozukluklarında kullanılacak bir vitamin bileşimidir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Veteriner hekim tarafından aksi başka şekilde tavsiye edilmediği taktirde; Tüm Kümes Hayvanlarında 1000 lt içme suyuna 500 ml Evisel Oral katılarak kullanılır.

Bileşimi (1 kg)

Vitamin E 30.000 mg/lt
Selenyum 1.000mg/lt